سفارش آگهی لامپ رشد گیاه
نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه
 نمونه سوالات کارشناسی ارشد فراگیر
پایان نامه
 تایپ متن و مقاله و پایان نامه
 • قوانين و آيين نامه های دانشگاه پيام نور
 • دسترسی سريع به مطالب بسيار مهم
 • مطالب پيشنهادی سايت برای دانشجويان
 • راهنما و آموزش های تصويري برای دانشجويان

درخواست ۱۵۷۳ نفر از فعالان نشریات دانشجویی برای ایجاد تشکل‌صنفی

باشگاه پیام نور :

1573 نفر از فعالان نشریات دانشجویی درسراسر کشور (از تمامی دانشگاه‌ها اعم از سراسری و علوم پزشکی و پیام نور و آزاد و غیرانتفاعی و ...) نامه سرگشاده‌ای خطاب به وزای علوم و بهداشت و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نوشتند و درخواست تشکیل یک تشکل صنفی را دارند.

به گزارش باشگاه دانشجویان پیام نور (PNU-CLUB.COM)، متن این نامه به شرح زیر است؛

 

بسمه تعالی

– وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، جناب آقای دکتر فرهادی – وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جناب آقای دکتر قاضیزاده هاشمی – ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی، جناب آقای دکتر میرزاده

با عرض سلام و ادب احتراما همانگونه که جنابعالی مستحضر هستید، هر جامعهای به واسطه نهادهای واسط آن جامعه پویایی و مانایی خود را حفظ میکند. این نهادهای واسط از سویی جلوی هرج و مرج و تودهگرایی را گرفته و از سوی دیگر نمیگذارند تا قدرت متمرکز گردد و نیروی واسطی خواهند بود به جهت تعدیل جامعه و ارتباط موثر و بهینه افراد جامعه با نهادهای بالادستی.

بر همین اساس اگر نظام آموزش عالی را به مثابه یک جامعه کوچک در نظر بگیریم، بی شک دانشجویان از هر جهت مهمترین اعضا و کنشگران این جامعه هستند و یکی از ارزشمندترین و فعالترین این کنشها در قالب نشریات دانشجویی متجلی میشود. اما متاسفانه سالیان زیادی است که این نشریات به صورت خودجوش و بر اساس تواناییهای خود بدون وجود هیچ نهاد واسطی که بتواند با حفظ استقلال و سرمایه اجتماعی کافی به نقش میانجیگری خود بپردازد و از کیان نشریات دانشجویی دفاع کند به کار خود ادامه میدهند.

همین امر باعث شده تا در دورههای مختلف برای نشریات دانشجویی مشکلات فراوانی بوجود آید و نتوانند به صورت نهادی به مسائل خود بپردازند و آنها را رفع و رجوع کنند و در راستای اهداف والای دانشجویی تلاش نمایند.

یکی از این نهادهای واسط نشریاتی “انجمن صنفی نشریات دانشجویی” است، نهادی که قرار است از صنف نشریات دانشجویی دفاع کند و راه را به جهت تعامل بهتر و بهینهتر مهیا سازد، که میتوان برخی اهداف آن را به صورت مختصر و موردی اینگونه بیان کرد:.  ایجاد شرایط مناسب و قانونمند و تلاش در جهت مشارکت بیشتر دانشجویان در عرصه نشریات دانشجویی

۱ .  ایجاد زمینه مناسب برای ارائه تسهیلات و تجهیزات به نشریات دانشجویی از سوی ادارات فرهنگی

۲ .  بهبود سطح کیفی نشریات دانشجویی و ارتقای وضعیت انتشار نشریات دانشجویی

۳ .  تبیین و انعکاس مشکلات و موانع موجود در مسیر فعالیت نشریات دانشجویی به مسئولان ذیربط

۴ .  فراهم آوردن امکان برقراری ارتباط نشریات دانشجویی با یکدیگر در دانشگاه ها و برگزاری محافل و گردهمایی ها

۵٫  افزایش آگاهی دست اندرکاران نشریات دانشجویی از حقوق حقه خود و دفاع از آن

۶ .  پیگیری مشکلات و مسائل نشریات دانشجویی و تلاش برای حل و فصل آنها از طریق رایزنی با مسئولین امر و…

۷ .  سازماندهی حمایت های معنوی از نشریات دانشجویی در قالب برگزاری کلاس ها و مشاوره ها و کارگاه ها و …

۸ .  فراهم آوردن زمینه های مناسب جهت آرشیو بندی و معرفی و ارائه نشریات دانشجویی

۹ .  اطلاع رسانی عمومی مناسب درباره نشریات دانشجویی

۱۰ .  جلب مشارکت مراکز و نهادهای دولتی و غیردولتی به منظور تقویت فعالیت های نشریات دانشجویی

۱۱ و … بر مبنای همین اهداف ما دانشجویان سراسر کشور که در دو نامه گذشته مشکلات و مسائل حقوقی و صنفی خود را به صورت دقیق مطرح نموده بودیم، برآنیم تا با تاسیس این نهاد واسط مهم بار مشکلاتی که سالیان سال است بر دوش نشریات دانشجویی سنگینی میکند را برداریم. بنابر این از جنابعالی خواستاریم تا به جهت ایجاد بستری مناسب جهت فعالیت های منظم نشریات دانشجویی که قلب تپنده نظام دانشگاهی هستند و همچنین دفاع از حقوق این نشریات و تسهیل پیگیری مطالبات و علایق دست

اندرکاران این نشریات ما فعالین نشریات دانشجویی سراسر کشور را به جهت تاسیس هرچه سریع تر این نهاد صنفی یاری نمایید و دستورات لازم برای مساعدت در تشکیل این نهاد را صادر فرمایید.

پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما سپاسگزاریم.

رونوشت: جناب آقای دکتر سید ضیا هاشمی، معاونت محترم فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جناب آقای دکتر فراهانی، معاونت محترم فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جناب آقای دکتر سید طه هاشمی، معاونت محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی جناب آقای دکتر ایرجی، مدیرکل محترم فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری جناب آقای دکتر علامه، مدیرکل محترم فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جناب آقای دکتر اسماعیلی، مدیرکل محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی


انتهای خبر - باشگاه دانشجویان دانشگاه پیام نور -- WWW.PNU-CLUB.COM
گروه خبری:
اخبار آموزش عالی
کلمات کلیدی:
  نکات قبل از ارسال نظر
 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ سبک یا هرگونه توهین، افترا، کنایه یا تحقیر نسبت به دیگران منعکس نمی ‏شوند .
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ آبی نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد .
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند .