سفارش آگهی لامپ رشد گیاه
نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه
 نمونه سوالات کارشناسی ارشد فراگیر
پایان نامه
 تایپ متن و مقاله و پایان نامه
 • قوانين و آيين نامه های دانشگاه پيام نور
 • دسترسی سريع به مطالب بسيار مهم
 • مطالب پيشنهادی سايت برای دانشجويان
 • راهنما و آموزش های تصويري برای دانشجويان

برنامه دانشگاه آزاد برای افزایش منابع غیرشهریه‌ای

باشگاه پیام نور :

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد از برنامه این دانشگاه برای کاهش منابع شهریه‌ای خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ششم، منابع غیرشهریه‌ای دانشگاه آزاد به 28 درصد افزایش و منابع حاصل از شهریه دانشجویان نیز تا 72 درصد کاهش می‌یابد.

 به گزارش باشگاه دانشجویان پیام نور (PNU-CLUB.COM) ایسنا-دکتر فریدون رهنما  در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با اشاره به نحوه تامین اعتبارات دانشگاه آزاد، اظهار کرد: تمامی تلاش این دانشگاه بر این است که انضباط مالی در کارهای خود ایجاد کند و بتواند منابع مورد نیاز دانشگاه را از محل فعالیت‌های خود در بخش‌های آموزشی نظیر دریافت شهریه از دانشجویان، بخش پژوهشی و فرآیند تجاری‌سازی پژوهش و فناوری و در نهایت سایر منابع این دانشگاه تامین نماید.

وی از تصمیم دانشگاه آزاد برای کاهش منابع شهریه‌ای این دانشگاه در برنامه ششم خبر داد و گفت: در برنامه ششم تصمیم دانشگاه بر این است که منابع غیرشهریه‌ای ۲۸ درصد افزایش و منابع حاصل از شهریه دانشجویان به ۷۲ درصد کاهش یابد. در واقع بر اساس افق ۱۴۰۴ این رقم به ۴۰ درصد و منابع دریافتی حاصل از شهریه دانشجویان به ۶۰ درصد کاهش خواهد یافت.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد به بدهی‌های این دانشگاه اشاره کرد و افزود: اغلب بدهی‌های این دانشگاه در امور کاری و سرمایه‌گذاری تعریف شده است و البته بخشی از این بدهی‌ها نیز از گذشته باقی مانده و ما در جهت مدیریت این بدهی‌ها هستیم اما به طور کلی ساختمان‌ها، آزمایشگاه‌ها و زیرساخت‌های دانشگاهی نیازمند تامین اعتبارات مشخص است که شهریه‌های دریافتی از دانشجویان کفاف این اعتبارات را نمی‌دهد در نتیجه ما سعی می‌کنیم وام‌هایی از مراکز مشخص و معتبر کشور دریافت کنیم که آینده دانشگاه آزاد دچار مخاطره نشود.

وی در ادامه تاکید کرد: برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد بر این است که برای سال ۹۶ کمترین افزایش شهریه را داشته باشد و دانشگاه باید منابع خود را از سرمایه‌گذاری‌های خود تامین کند. واقعیت این است که دانشگاه آزاد در حال حاضر مدیریت هزینه می‌کند که بر اساس آن بتواند منابع خود را به درستی استفاده کند. همچنین از محل سرمایه‌گذاری‌هایی که سال‌های آینده (در امور دانش بنیان و اقتصادی) دارد به خوبی بهره‌برداری کند.

رهنما از برنامه دانشگاه آزاد برای افزایش جزئی شهریه دانشجویی سال ۹۶ خبر داد و گفت: ما طی امسال و سال گذشته هیچ تغییر یا افزایشی در شهریه پایه و ثابت دانشجویان نداشتیم و تنها شهریه متغیر را تا ۱۵ درصد افزایش دادیم که البته این میزان بسیار کمتر از افزایش حقوق‌های کارمندان این دانشگاه بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد در خصوص منابع وام های دانشجویی دانشجویان این دانشگاه نیز گفت: پکیچ اعطای وام دانشجویی دانشگاه آزاد چهار منبع دارد که بخشی از آن از طریق مصوبه مجلس و بخشی از وجوه اعتبارات اختصاص یافته به صندوق رفاه دانشجویان تامین می‌شود، بخشی دیگر از محل صندوق دانشجویی دانشگاه آزاد و بخشی هم از طریق ارتباطاتی که دانشگاه آزاد با بانک‌ها دارد توسط بانک‌ها پرداخت می شود. در واقع همه دانشجویان متقاضی می‌توانند وام دانشجویی دریافت کنند همچنان که سال گذشته ۵۰۰ هزار دانشجوی این دانشگاه از تسهیلات وام دانشجویی بهره‌مند شدند.


انتهای خبر - باشگاه دانشجویان دانشگاه پیام نور -- WWW.PNU-CLUB.COM
گروه خبری:
اخبار دانشگاه آزاد
کلمات کلیدی:
  نکات قبل از ارسال نظر
 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ سبک یا هرگونه توهین، افترا، کنایه یا تحقیر نسبت به دیگران منعکس نمی ‏شوند .
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ آبی نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد .
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند .