سفارش آگهی لامپ رشد گیاه
نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه
 نمونه سوالات کارشناسی ارشد فراگیر
پایان نامه
 تایپ متن و مقاله و پایان نامه
 • قوانين و آيين نامه های دانشگاه پيام نور
 • دسترسی سريع به مطالب بسيار مهم
 • مطالب پيشنهادی سايت برای دانشجويان
 • راهنما و آموزش های تصويري برای دانشجويان

تحصیل ۱۰۰ هزار دانشجوی دکترای حرفه‌ای در کشور

وزیر علوم : نزدیک به 100 هزار دانشجوی دکترای حرفه ای (phd) در کشور مشغول تحصیل هستند که این تعداد زیاد است.

به گزارش باشگاه دانشجویان پیام نور(PNU-CLUB.COM)، محمد فرهادی در نشست رئیسان دانشگاههای استانهای تحصیل ۱۰۰ هزار دانشجوی دکترای حرفه ای در کشور خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در مشهد گفت: به علت زیاد بودن رشته های دکترای حرفه ای پیشنهاد شده است همراه با مجوز این رشته ها تعداد پذیرش هم ذکر شود تا جلو افزایش بی رویه گرفته شود.
وی اظهار کرد: بیش از ۴۰۰ هزار دانشجوی فوق لیسانس نیز در مراکز آموزش عالی کشور مشغول تحصیل هستند که پس از دانش آموختگی نیاز به کار و شغل دارند.
وی گفت: در همین راستا قوانین بالادستی هم باید اصلاح شود به طور مثال در ستاد نقشه جامع علمی کشور تصویب شده است که در سال ۱۴۰۴، سه درصد دانشجویان کشور باید دانشجوی مقطع دکتری باشند در حالی که هم اکنون تعداد این دانشجویان یک و ۸ دهم درصد است اما برای تامین شغل آنها دچار مشکل شده ایم.
فرهادی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دانشگاه پیام نور دانشگاه خوبی است و می تواند به تعداد افراد بالغ کشور نیز دانشجو داشته باشد.
وی افزود: این دانشگاه، اساسنامه و چارچوب دارد و قرار بود آموزشهای آن از راه دور یا نیمه حضوری و حداقل با فواصل ۳۰ کیلومتری باشد اما این مسافتها و ملاحظات رعایت نشده است.
وی اظهار کرد: این دانشگاه می تواند حتی در دوره دکتری هم دانشجو بگیرد یا آموزشهای آزاد داشته باشد به شرط آن که مجازی یا نیمه حضوری باشد و نباید امکانات دانشگاههای حضوری کشور را به این دانشگاه داد.
وزیر علوم همچنین گفت: تکلیف پردیسهای دانشگاهی خودگردان روشن نیست لذا باید تعیین تکلیف شوند.
فرهادی افزود: باید تکلیف دانشجویان نوبت دوم، روزانه و پردیسها مشخص شود در حالی که هم اکنون دانشجو به اسم دانشجوی پردیس دانشگاه خودگردان وارد دانشگاه شده و در کنار دانشجویان روزانه می نشیند که این امر نقض غرض است.
وی اظهار کرد: تا یک هفته آینده مدیریت دانشگاه فرهنگیان تعیین تکلیف می شود و اگر کمیته مربوط نتواند در این باره تصمیم گیری کند در شورای عالی انقلاب فرهنگی تکلیف این امر تعیین می شود.

انتهای خبر - باشگاه دانشجویان دانشگاه پیام نور -- WWW.PNU-CLUB.COM
گروه خبری:
اخبار آموزش عالیاخبار دکتری پیام نور
کلمات کلیدی:
  نکات قبل از ارسال نظر
 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ سبک یا هرگونه توهین، افترا، کنایه یا تحقیر نسبت به دیگران منعکس نمی ‏شوند .
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ آبی نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد .
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند .