سفارش آگهی لامپ رشد گیاه
نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه
 نمونه سوالات کارشناسی ارشد فراگیر
پایان نامه
 تایپ متن و مقاله و پایان نامه
 • قوانين و آيين نامه های دانشگاه پيام نور
 • دسترسی سريع به مطالب بسيار مهم
 • مطالب پيشنهادی سايت برای دانشجويان
 • راهنما و آموزش های تصويري برای دانشجويان

سه رشته ارشد دانشگاه پیام نور اراک از دفترچه کنکور ۹۵ حذف شد

براساس ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سه رشته درسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور اراک به علت وجود نواقص آموزشی از دفترچه کنکور سال 95 حذف شد.

به گزارش باشگاه دانشجویان پیام نور (PNU-CLUB.COM)دکتر سهراب عسگری : این وزارتخانه اعلام کرده است که مرکز آموزش عالی پیام نور اراک حداقل های لازم برای رشته های ارشد را ندارد و به همین علت این رشته ها شامل زبان خارجه، علوم تربیتی و مدیریت دولتی حذف شده است.
وی توضیح داد: دانشگاه پیام نور در دو بخش شامل کنکور سراسری و فراگیر، پذیرش دانشجو دارد که پذیرش از طریق کنکور در رشته های ارشد حذف شده است ولی در بخش فراگیر هنوز در رشته های یاد شده ثبت نام انجام می شود.
عسگری، نبود تناسب در شاخص استاد و دانشجو را مهمترین ایراد وزارتخانه برای تداوم فعالیت سه رشته ارشد این دانشگاه عنوان کرد.
وی گفت:اگر این دانشگاه پیش از حذف رشته های ارشد اشاره شده، از موارد نقص مطلع می شد و برای رفع آن ها اقدام می کرد،حذف رشته ها رخ نمی داد.
رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی گفت: هرچند اشکالاتی در سیستم آموزشی پیام نور اراک وجود دارد اما ارزیابی انجام شده نیز خالی از نقص نیست و خوش بین هستیم با رایزنی های در حال انجام و رفع نواقص، پذیرش دانشجوی ارشد همانند سال های قبل ادامه داشته باشد.
عسگری، بدون اشاره سهمیه جذب دانشجویان در رشته های ارشد حذف شده این دانشگاه، افزود: با حذف این رشته ها نیمی از پذیرش های مرکز دانشگاهی پیام نور اراک کاهش یافته است.
هم اکنون ۱۵ هزار دانشجو در ۱۵ واحد و مرکز آموزش پیام نور استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.
۱۲۰ هزار دانشجو در ۸۱ مرکز آموزشی و دانشگاهی این استان وجود دارد که از این میزان ۲۰ درصد در مراکز دولتی، ۱۸ درصد پیام نور، ۴۵ درصد دانشگاه آزاد و ۱۱ درصد مراکز دانشگاهی غیر دولتی به تحصیل اشتغال دارند.


انتهای خبر - باشگاه دانشجویان دانشگاه پیام نور -- WWW.PNU-CLUB.COM
گروه خبری:
اخبار کارشناسی ارشد پیام نوراخبار واحد ها و مراکز پیام نور
کلمات کلیدی:
  نکات قبل از ارسال نظر
 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ سبک یا هرگونه توهین، افترا، کنایه یا تحقیر نسبت به دیگران منعکس نمی ‏شوند .
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ آبی نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد .
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند .