سفارش آگهی لامپ رشد گیاه
نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه
 نمونه سوالات کارشناسی ارشد فراگیر
پایان نامه
 تایپ متن و مقاله و پایان نامه
 • قوانين و آيين نامه های دانشگاه پيام نور
 • دسترسی سريع به مطالب بسيار مهم
 • مطالب پيشنهادی سايت برای دانشجويان
 • راهنما و آموزش های تصويري برای دانشجويان

آیین نامه جدید اخذ دروس و کسب نمره قبولی در دوره کارشناسی پیام نور+ بخشنامه

به گزارش باشگاه دانشجویان دانشگاه پیام نور (PNU-CLUB.COM), بخشنامه جدیدی از سوی جناب اقای دکتر سرمدی مدیر کل محترم  دفتر برنامه ریزی اموزشی دانشگاه پیام نور صادر شده است. در متن این بخشنامه امده است. با توجه به تبصره شماره یک ماده ۲۳ ایین نامه اموزشی کاردانی و کارشناسی در صورتی که دانشجویی درسی را انتخاب و از ان نمره مردودی کسب نماید. موظف است تا کسب نمره قبولی مجددا همان درس را (بجز دروس اختیاری) انتخاب کند تا نمره قبولی کسب کند.

 

معیارهای ارزیابی

 

ماده ۲۲- معیار ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانشجو نمره درس است و نمره دانشجو در هر درس به صورت عددی بین صفر تا ۲۰ تعیین میشود.

 

ماده ۲۳- حداقل نمره قبولی در هر درس ۱۰ است. دانشجویی که در هر یک از درس های الزامی مردود شود. در اولین فرصت ملزم به تکرار ان است. یا این حال نمره کلیه درس ها اعم از قبولی و مردودی در کارنامه دانشجو ثبت و در محاسبه میانگین کل منظور میشود.

 

تبصره ۱-: اگر دانشجویی در یک درس اختیاری مردود شود بجای ان درس میتواند از جدول درس های اختیاری در برنامه مصوب درس دیگری را انتخاب کند. برای سایر درس ها در صورت داشتن نمره مردودی دانشجو موظف است همان درس را تکرار کند.

 

 

 

تبصره ۲-: در مواردی که ضرورت دارد نمره درسی به صورت قبول یا مردود در کارنامه تحصیلی دانشجو ثبت شود نمره قبولی به شرح زیر است:

۱- در درس های پیش نیاز دانشگاهی کسب حداقل نمره ۱۰ ضروری است.

۲- در درس های نظری یا عملی کسب حداقل نمره ۱۲ ضروری است.

۳- در درس های پروژه – کارموزی و کارورزی کسب حداقل نمره ۱۴ ضروری است.

 

ماده ۲۴-: پیشرفت دانشجو در هر درس بر اساس انجام دادن تکالیف درسی و نتایج ازمون های میان ترم و ازمونی که در پایان ترم نیمسال یا ترم تحصیلی برگزار میشود ازمون پایان ترم نامیده میشود.

 

تبصره ۱ : ازمونی که بین نیمسال یا ترم تحصیلی برگزار میشود ازمون میان ترم و ازمونی که در پایان نیمسال یا ترم تحصیلی برگزار میشود ازمون پایان ترم نامیده میشود.

 

تبصره ۲ : برای درس های نظری ،نمره تکالیف ازمون های تکوینی، ازمون میان ترم و هرگونه فعالیت دیگری که برای هر به تصویب شورای گروه آموزشی مربوط رسیده باشد. بیست و پنج درصد (۲۵%)نمره نهایی درس را در بر میگیرد.

 

تبصره ۳ : ملاک اعمال نمره میان ترم در نمره نهایی کسب حداقل پنجاه درصد (۵۰%) نمره پایان ترم است.

 

تبصره ۴ : دو درس های نظری که در ان ها برای دانشجو نمره میان ترم منظور نشود یا نمره میان ترم وی کمتر از نمره پایان ترم باشدو یا درس خود خوان باشد نمره پایان ترم نمره نهایی ان درس محسوب میشود.

 

تبصره ۵ : نمره پایانی ترم هر درس نظری – عملی (درس هایی که بخشی از ان نظری و بخش دیگر عملی است) بر اساس تعداد واحد بخش نظری و بخش عملی تعیین میشود.

 

تبصره ۶ : برگزاری ازمون پایان ترم برای هر درس الزامی است.

 

 

درس ناتمام

ماده ۲۵ : در موارد استثنایی نمره درس هایی مانند نمره تمرین دبیری – کارموزی و کارورزی – عملیات صحرایی – کار در میدان و درسهای عملی و درس هایی که در برنامه اموزشی مصوب توأم با پروژه ارائه میشوند در صورتی که به تشخصی استاد و تایید گروه اموزشی مربوط تکمیل ان ها در طول یک نیمسال تحصیلی میسر نباشد. ناتمام تلقی می گردند. نمره ناتمام باید حداکثر تا پایان نیمسال تحصیلی بعد به نمره قطعی تبدیل شود.

 

اصل بخشنامه:

۰۰۰۱

۰۰۰۲


انتهای خبر - باشگاه دانشجویان دانشگاه پیام نور -- WWW.PNU-CLUB.COM
گروه خبری:
اخبار کارشناسی پیام نوراخبار مهم پیام نورانتخاب واحد و نمرات پیام نورقوانین و بخشنامه های پیام نور
کلمات کلیدی:
  نکات قبل از ارسال نظر
 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ سبک یا هرگونه توهین، افترا، کنایه یا تحقیر نسبت به دیگران منعکس نمی ‏شوند .
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ آبی نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد .
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند .