سفارش آگهی نمونه سوالات کارشناسی ارشد فراگیر
پایان نامه
آپلود سنتر عکس پیام نور
 • قوانين و آيين نامه های دانشگاه پيام نور
 • دسترسی سريع به مطالب بسيار مهم
 • مطالب پيشنهادی سايت برای دانشجويان
 • راهنما و آموزش های تصويري برای دانشجويان

پودمانها و رشته هایی که در طرح سرباز ماهر ارائه می‌شود

باشگاه دانشجویان پیام نور:

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی – کاربردی گفت: ۱۱ پودمان طرح سرباز ماهر در بخشهای صنعت، کشاورزی، هنر و مدیریت ارائه می شود.

به گزارش (PNU-CLUB.COM)، دکتر مختار جلالی جواران در نشست خبری که عصر امروز در دانشگاه علمی – کاربردی درباره آموزش‌های علمی – کاربردی سربازان برگزار شد، گفت: با توجه به مأموریتی که دانشگاه علمی – کاربردی در حوزه مهارتی دارد یک بخش مربوط به دوره‌های رسمی بوده و یک بخش دیگر مربوط به دوره‌های آموزش‌های کوتاه مدت است که برنامه ریزی های لازم برای استفاده از حداکثر ظرفیت‌های موجود انجام شده است.

وی به طرح آموزش‌های علمی – کاربردی سربازان اشاره کرد و گفت: در این زمینه تفاهم نامه بین ستاد کل نیروهای مسلح، دانشگاه علمی – کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای انجام شد و هم اکنون به مرحله اجرا رسیده است و از همین ماه اجرایی می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی – کاربردی ادامه داد: این دانشگاه دارای ۸۰۰ پودمان است که در طرح مذکور ۱۱ پودمان ارائه می‌شود که امیدواریم این دوره‌ها برای سربازان گره گشا باشد و هر سرباز در صورت شرکت در این دوره‌ها علاوه بر کارت پایان خدمت، یک مهارت نیز کسب کرده است. این پودمانها می‌توانند تجمیع شده و به مدرک کاردانی و کارشناسی خدمت شود.

وی گفت: در مرحله اول از ظرفیت مراکز علمی – کاربردی فعال ناجا استفاده می‌شود و در مرحله دوم از کل ظرفیت دانشگاه‌های علمی – کاربردی و فنی و حرفه‌ای برای آموزش سربازان استفاده می‌شود.

جلالی تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی – کاربردی با توجه به اینکه یک دانشگاه مأموریت گرا است نیازهای منطقه را شناسایی کرده و بر اساس نیازها، پودمان طراحی می‌کند و نه تنها برای نیازهای فعلی قطعاً باید بر نیازهای آینده نیز برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در مرحله اول به صورت آزمایشی انجام می‌شود و در مرحله دوم به صورت سراسری در تمام کشور و کلیه استان‌ها اجرایی خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی – کاربردی افزود: ۱۱ پودمانی که ارائه شده در بخش صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر و مدیریت است و رشته‌هایی مانند جوشکاری، مکانیک، برق، صنایع چوبی، تولید مبلمان، دامپروری، پرورش صنعتی طیور، باغبانی، گردشگری، مترجمی زبان و مدیریت کسب و کار ارائه شده است و مدرسان رسمی دانشگاه که دارای کد مدرسی هستند این دوره‌ها را ارائه خواهند داد.

وی اظهار داشت: از تمام کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و امکانات دو دانشگاه و ستاد کل نیروهای مسلح در این دوره‌ها استفاده خواهد شد.


انتهای خبر - باشگاه دانشجویان دانشگاه پیام نور -- WWW.PNU-CLUB.COM.
گروه خبری:
کلمات کلیدی:
  نکات قبل از ارسال نظر
 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ سبک یا هرگونه توهین، افترا، کنایه یا تحقیر نسبت به دیگران منعکس نمی ‏شوند .
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ آبی نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد .
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند .